31 Mart Son Başvuru

Yazar Tarih 16 Mart 2023

TSSF faaliyet programında yer alan Serbest Dalış İndoor Türkiye Şampiyonası 7-9 Nisan tarihleri arasında Ankara’da yapılacak.

Yapılacak olan yarışın 2022/2023 faaliyet programında yer alan müsabakaların arasında yaşanan deprem felaketinden sonra ilk yarış olması önem arz ediyor.

Büyükler kategorisinde Türkiye Şampiyonası olarak düzenlenen organizasyonda katılımın artması için bireysel olarak Gençler ve Mastırlar Şampiyonası düzenleniyor.

Odtü kapalı yüzme havuzunda düzenlenmesi planlanan yarış için son başvuru 31 Mart olarak gösteriliyor.

Sporcu katılımı düşünüldüğünde federasyon bünyesinde paletli yüzme ve sualtı hokeyinin ardından gelen sualtı ragbisinin hiçbir yarışı yapılmadan serbest dalış müsabakasının yapılması merak konusu olurken,son iki yılda yapılan yarışlara katılan kulüplerin federasyon yönetimi için oy verebileceği düşünüldüğünde yarışların serbest dalış branşından başlamasının nedeninin anlaşıldığı belirtilen organizasyonda dağcılık ve triatlon kulüplerinin katılım oranı merak konusu oldu.

Sualtı hokeyi ve paletli yüzme branşlarında yaşanan yarış eksiltme ve milli takımların(Avustralya ve Kanada’da düzenlenecek olan sualtı hokeyi ve sualtı ragbisi elite erkek-kadın milli takımı) yurt dışı müsabakalara gidip gitmemesinin tartışıldığı dönemde serbest dalış branşına gösterilen bu ilginin diğer branşlarda nasıl vuku bulacağı merak ediliyor.

1 Nisan 2023’te son tarih olarak gösterilen sualtı hokeyi milli takım başvurusu için herhangi bir işlem yapılmadığı belirtilirken,dünya konfederasyonu tarafından milli takımın katılım bedeli ödemeden müsabakaya katılabilmesi için onay verdiği belirtiliyor.

Yönetim kurulu dahil tüm kurul ve toplantılarda federasyon olarak müsabakaya katılımın önemi sorumlu kişiler tarafından defaatle belirtilmesine rağmen federasyon yönetiminin herhangi bir harekette bulunmaması ve son başvuru tarihine 15 gün kalmasına rağmen hiçbir kurulun konuda bilgisi olmaması ise tarihi açıdan büyük önem ve övünç arz eden sualtı hokeyi camiasında üzüntüye sebep olmakta.

Yarış ile ilgili tüm detaylar için;

TSSF 2023 Serbest Dalış Havuz/Indoor Büyükler Türkiye Şampiyonası, Gençler ve Masterlar Bireysel Türkiye Şampiyonası 07-09 Nisan 2023 tarihlerinde Ankara da düzenlenecektir.

 

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.