Antrenörlük Eğitim Tarihleri Belli Oldu

Yazar Tarih 17 Eylül 2021

Gençlik spor bakanlığı tarafından yapılan sualtı hokeyi,sualtı ragbisi,paletli yüzme,servest dalış,zıpkınla balıkavı ve diğer tüm branşlarda antrenörlük eğitimi almak isteyen adayların temel antrenörlük eğitimlerinin başvuruları açıldı.İsteyen tüm vatandaşlar e-devlet-gençlik spor bakanlığı-spor bilgi sistemi üzerinden başvurularını yapabilecekler.

Sualtı hokeyi,sualtı ragbisi,paletli yüzme,servest dalış,zıpkınla balıkavı ve diğer tüm branşlarda antrenörlük eğitimi almak isteyen adayların Antrenör Temel Eğitim ve Antrenör temel eğitim sınavlarından başarısız olarak bütünlemeye kalan adayların başvuruları 15-27 Eylül 2021 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir. Başvurularını yapan adayların belirtmiş oldukları e-posta adresine ve e devlet sayfalarında referans numarası iletilecektir. Antrenör temel eğitim bütünleme sınav ücreti 15-27 Eylül 2021 tarihleri arasından saat 16:00‘ a kadar Ziraat Bankası Şube/Atm ve Mobil (Diğer Ödemeler/Diğer Kurumlar/Gençlik ve Spor Bakanlığı Kursiyer ödemeleri) ödeme kanallarından gerçekleştirilecektir.

Sualtı hokeyi,sualtı ragbisi,paletli yüzme,servest dalış,zıpkınla balıkavı ve diğer tüm branşlarda temel eğitimde başarılı olan adaylar ilgili federasyonca açılacak olan uygulama eğitimine katılacak olup uygulama eğitimi ve sınavında başarılı olmaları halinde antrenör belgelerini alabileceklerdir. Temel Eğitimde uzmanlar tarafından hazırlanan kitapların yanı sıra yazılı,  işitsel ve görsel olarak tüm  e-öğrenme materyalleri adayların hizmetine sunulacaktır. Sualtı hokeyi ve diğer tüm antrenörlükler için Anadolu Üniversitesi/e-Kampüs eğitim sistemi  üzerinden hizmetine sunulan tüm eğitim materyallerine erişim sağlanabilecektir.

Sualtı hokeyi,sualtı ragbisi,paletli yüzme,servest dalış,zıpkınla balıkavı ve diğer tüm branşlarda  temel eğitim ve sınavından başarısız olarak bütünlemeye kalan adayların başarısız oldukları modüllerden, ilk kayıt tarihinden itibaren iki yıl içerisinde yapılacak sınavlara tekrar girebilme hakkı vardır. Temel eğitim ve sınavlarından başarısız olan adaylar için kayıtlar 15-27 Eylül 2021 tarihleri arasında  e-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden bütünleme başvuruları alınacaktır. Bütünlemeye kalan adayların e-Kampüs sistemi içerisinde yer alan eğitim materyallerine erişimi devam etmektedir.

Sualtı hokeyi,sualtı ragbisi,paletli yüzme,servest dalış,zıpkınla balıkavı ve diğer tüm branşlarda  temel eğitim sınavlarına girecek adaylar 11 Ekim-12 Kasım 2021 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi Aday İşlemleri Sistemi’ne (http://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/) giriş yaparak sınav kaydı oluşturmanız gerekmektedir. Sınav kaydı oluşturmak için herhangi bir ücret talep edilmeyeceği belirtilmektedir. Kayıt sırasında özellikle sınava hangi ilde katılacağınız bilgisini belirtirken çok dikkatli olunuz. Anadolu Üniversitesi aday işlemleri sistemi üzerinden sınav kaydı yapmayan öğrencilerimiz sınava katılamayacakları belirtilmektedir.

2021/3 dönemi sınav tarihi olan 12 Aralık 2021 günü tüm adayların sınavları gerçekleştirilecektir.

Sualtı hokeyi,sualtı ragbisi,paletli yüzme,servest dalış,zıpkınla balıkavı ve diğer tüm branşlarda antrenör temel eğitim sınavına katılacak adaylara başarılar dileriz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.