ÇORUMDA HEYECANLI ŞAMPİYONANIN KAZANANLARI BELLİ OLDU

Yazar Tarih 7 Haziran 2017

017 U23 TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA 2 TAKIM DAMGA VURDU!

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından gerçekleştirilen Sualtı Hokeyi 23 Yaş ve Altı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası’nda erkekler final maçı nefes kesti.

7-9 Nisan 2017 tarihleri arasında Çorum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Olimpik Yüzme Havuzu’nda yapılan müsabakalarda 19 spor kulübünden 10 bayan ve 17 erkek takımı 3 gün boyunca sualtında şampiyonluk için yarıştı.

Dünyanın en zor spor branşlarından gösterilen sualtı hokeyinde erkekler kategorisinde zirve sahibi değişmedi.Deniz Yıldızları Spor Kulübü  erkekler kategorisinde zirveyi bırakmazken bayanlar kategorisinde Buz Spor Kulübü şampiyon oldu.Yaş ortalaması 19 olan Buz Spor Kulübü bayan takımı uzun ve istikrarlı bir takım çalışmasının ardından hakettiği zirveye yükseldi.

Erkekler kategorisinde 2015 yılında federasyon faaliyetlerine katılmaya başlayan Olimpik Yüzme Spor Kulübü geçen seneki Türkiye 3.lüğünün ardından bu sene çitayı biraz daha yükselterek Türkiye 2.si olmayı başardı.2 yıldır beklenmeyen bir ivmelenme gösteren Olimpik Yüzme Spor Kulübü olarak gençlere örnek bir başarı tablosu çizdiklerini söyleyen takım kaptanı FATİH ŞARLI;

‘’Olimpik Yüzme spor kulübü Marmara Spor Kulubü ile beraber yaptıkları antrenmanların meyvelerini almaya başladı.İstanbulun en iyi oyuncuları ve takımlarıyla beraber antrenman yapmak bizi her geçen gün yukarıya itti.Zaman içerisinde rakiplerimiz ile aramızdaki fark açılarak,20 yıllık kulüpleri gerimizde bırakmaya ve kürsüye çıkmayı alışkanlık haline getirmeye başladık.Öncelikle başkanımız,antrenörlerimiz ve tüm takım arkdaşlarıma özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederim.’’

 Düzenlenen ödül töreninde şampiyon olan ve dereceye giren takımlara ödülleri, Federasyonumuzun Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen tarafından verildi.Dereceye giren takımları, elde ettikleri başarılardan dolayı tebrik eden Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, “Şampiyonaya katılan bütün kulüplerimize ve takımlarımıza Federasyonumuzun Yönetim Kurulu Üyeleri ve şahsım adına gönülden teşekkür ediyorum. Anadolu’muzun bu güzel iline yakışan olimpik yüzme havuzunda bize bu imkânı sağladığı için Çorum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne, Çorum Valiliği’ne, Çorum Belediyesi’ne ve Spor Genel Müdürlüğü’müze de ayrıca teşekkür ederiz” dedi.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.