GÜNEY AFRİKA FATİHLERİ

Yazar Tarih 14 Haziran 2017

Güney Afrika’daki Stellenbosch şehrinde gerçekleştirilen Sualtı Hokeyi Dünya Şampiyonası’nda A Milli takımımız uzun süre konuşulacak bir başarıya imza attı. Milli takım, havadan 800 kat daha yoğun ortamda gerçekleşen turnuvada dünya ikincisi oldu. 23 Mart-2 Nisan arasında yapılan dünya şampiyonasına iyi hazırlanan milliler 6 maçtan 5’ini kazanarak yarı finale kadar yükseldi.
Takım 2 kişi kaldı.

Dünyanın en iyi 4 takımı arasına giren Türkiye Sualtı Hokeyi Milli Takımı, finale çıkmak için havuz sporlarına büyük yatırımlar yapan İngiltere ile karşılaştı. Maçın bitimine 1 dakika kalan kırmızı kart gören oyuncular nedeniyle takımımız 2 kişi kaldı. 2 kişi kalmasına rağmen maça devam eden Türkiye, 6 kişi ile kalesini koruyan İngiltere’ye gol atmayı başararak maçı 3-2 kazandı. Finale yükselen Türkiye’nin bu başarası turnuvaya damga vurdu.

Final maçı için Avustralya ile karşılaşan Türkiye Milli Takımı, elinden geleni yapmasına rağmen maçı 3-0 kaybetti. Sualtı Hokeyi Milli Takım Teknik Direktörü Cem Ekşioğlu “Dünya ikinciliğimizi, terörle mücadele eden şehitlerimize armağan ediyoruz” dedi.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.