Hokeyin geleceği Gebze’de buluştu.

Yazar Tarih 25 Temmuz 2017

Sualtı hokeyinin gelecek nesilleri Kocaeli’nin Gebze ilçesinde toplandı. Kocaeli Su Sporları Kulübü ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyon büyük ilgi topladı. Kocaeli Yüzme Kulübü, Marmara Spor kulübü ve Kocaeli Su Sporları Kulübünden toplam 50 sporcu ile gerçekleştirilen organizasyonda gençler dostluk içerisinde sualtı hokeyi oynadı.

GENÇLERE YETERLİ İLGİ GÖSTERİLMİYOR

Kulüp antrenörlerinin ortak görüşü U23 kategorisinde üst üste aldığımız dünya şampiyonluğunun en önemli faktörü eskiden yapılan ancak artık federasyon faaliyet programından çıkarılan U19 müsabakaları.Bu müsabakalarda genç sporcular başarılı olarak spor ve spor hayatı çocuklara sevdiriliyor ve çocukların başarılı olabilecekleri bir alan yaratılıyordu. U19 kategorisinde ki sporcu sayısı her geçen gün artıyor. Sadece 3 kulübün katılımıyla gerçekleşen organizasyonun bu denli kalabalık geçmesi akla eskiden yapılan U19 Sualtı Hokeyi Türkiye Şampiyonalarını getirdi.Federasyonun en büyük eksikliği olarak görülen U19 Sualtı Hokeyi Müsabakalarının tekrar yapılması için tüm kulüpler TSSF’na talepte bulunuyor.

SUALTI HOKEYİNDE GEBZE

Organizasyonun gerçekleştirildiği Kocaeli Gebze Yüzme Havuzu herkesi mest etti.Çalışanların davranışı havuz ve tuvaletlerin temizliği,havuzun kullanım kolaylığı sporcu ve antrenörleri tesise hayran bıraktı. Marmara Spor Kulübü Sualtı Sporları Koordinatörü Barbaros Görkey ”Şahsım ve kulübüm adına bizim burada bu organizasyonu yapmamızı,sualtı hokeyini tanıtmamızı ve çocuklara biraz olsun sporu sevdirebileceğimiz bir ortam hazırlamamızı sağlayan Kocaeli Gençlik vs Spor İl ve İlçe müdürümüze ayrı ayrı teşekkür ederim. Bu olanaklar verildiği sürece sualtı hokeyinde dünya şampiyonu olmamız hiç de zor değil.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.