Sualtı Hokeyi 23 Yaş ve Altı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası Çorum’da Başlıyor

Yazar Tarih 7 Mart 2017

SUALTI HOKEYİ 23 YAŞ VE ALTI KULÜPLERARASI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI ÇORUM’DA BAŞLIYOR

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından gerçekleştirilen Sualtı Hokeyi 23 Yaş ve Altı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası yarın (7 Nisan Cuma) Çorum’da başlıyor.

7-9 Nisan tarihleri arasında Çorum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Olimpik Yüzme Havuzu’nda yapılacak olan şampiyonluk mücadelelerinde 19 spor kulübünden 10 bayan ve 14 erkek takımı şampiyonluk için nefeslerini tutacak. 7 Nisan Cuma günü sabah saat 07.00’de başlayacak olan dünyanın en zor spor branşları arasında gösterilen sualtı hokeyi maçları 3 gün devam edecek. Kapanış ve madalya töreni 9 Nisan Pazar günü saat 13.30’da Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilecek.

Sualtı spor branşları için 2017’de yoğun bir şampiyonluk programını hayata geçirdiklerini belirten Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, “Bu kapsamda Anadolu’nun en güzel illerinden olan Çorum’un son derece donanımlı olimpik yüzme havuzunda, dünyanın en zor spor dallarından olan sualtı hokeyi şampiyonluk yarışmalarını düzenliyoruz. Bu organizasyonu Çorum’da gerçekleştirmemiz, spor branşlarımızın Anadolu’ya yayılması, tanıtılması açısından çok önemli. Çorum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, şampiyona için bütün hazırlıkların eksiksiz yapıldığını, Çorumlu sporseverlerin son derece heyecanlı mücadelelere tanık olacaklarını ifade ederek, “Madalya için yarışacak bütün takımlara yürekten başarılar dilerim. Bu mücadeleleri, son yıllarda sualtı hokeyinde kazandığımız dünya çapında başarılara yenisini eklemeye yönelik provalar olarak değerlendiriyoruz. Takımlarımız özellikle uluslararası yarışmalarda kondisyon, taktik ve mücadeleci ruhuyla fark yaratıyor” diye konuştu.

TSSF Sualtı Hokeyi 23 Yaş ve Altı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası Yarışma Programı:

Adres: Çorum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Olimpik Yüzme Havuzu

Yarışma tarih ve saatleri:

7 Nisan Cuma saat 07.00-19.00

8 Nisan Cumartesi saat 08.00-17.00

9 Nisan Pazar saat 08.00 – 13.00

Kapanış ve madalya töreni: 9 Nisan Pazar saat 13.30/Olimpik Yüzme Havuzu

 

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.