SUALTI HOKEYİ U15 İSTANBUL MÜSABAKALARI

Yazar Tarih 8 Ocak 2022

2022 yılının ilk haftasında  İstanbul Yüzme Kulübü öncülüğünde  sualtı hokeyi branşında sürekli es geçilen 15 yaş altı sporcuların teşvik edilmesi amacıyla İstanbul’da  özel müsabaka organize ediliyor.

 

Şehir dışından sualtı hokeyi takımlarının katılacağı müsabakalarda 4 kız 14 erkek takımından 15 yaşın altındaki sporcular İstanbul Yüzme Kulübünün işletmesini yaptığı İstek Belde Okullarında bulunman yüzme havuzunda kulüp yönetiminin havuzu gençlerin maç yapabilmesi adına açması sayesinde  mücadele edecek.

Antrenman maçı şeklinde olacak müsabakalarda çocukların motivasyonu tek amaç olarak gösteriliyor.

En son resmî müsabakanın 2018 yılında il şampiyonası olarak yapıldığı sualtı hokeyi u15 kategorisinde neredeyse 4 yıldır pandemi nedeniyle müsabaka yapılamıyor.

Mevcut yönetimin sıcak bakmadığı ancak sualtı hokeyinde geleceğimiz olarak görülen U15 yaş kategorisindeki sporcular 14 yaşından önce Türkiye Şampiyonalarında yarışamıyorlar.

Sualtı Hokeyi kulüplerinin en fazla sporcuya sahip olduğu yaş aralığı olan 10-18 yaş arasındaki sporcuların şu ana kadar sadece İstanbul’da bazı kulüplerin büyük özverisiyle resmi olarak yaptırabildikleri tek şampiyona olan  il şampiyonası 2021 yılında mevcut yönetimin istememesi nedeniyle yapılamamıştı.

Yapılan özel sualtı hokeyi organizasyonu ile ilgili başkan adayı Oğuz Aydın “Yeni dönemde kulüplerimizin talepleri doğrultusunda verimli turnuvalar organize edeceğiz.Bir kişi yada grubun değil tüm Türkiye’nin sualtı hokeyinde katılımcı anlayışla dahil oldukları her yaş kategorisinde özen gösterilen ve süreklilik arz eden organizasyonlardan tüm kulüpler memnun olacak” açıklaması yaptı.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.