SUALTI RAGBİSİ U21 ŞAMPİYONASI YAPILACAK MI?

Yazar Tarih 7 Ocak 2022

TSSF taslak faaliyet programında yer alan Sualtı Hokeyi U19 Türkiye Şampiyonası ve Paletli Yüzme Kış Şampiyonası’nın onaylanmayan bütçe ile yapılmak istenmesinin ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 06/01/2022 tarih ve E-55713576-125.99-1656618 sayılı yazısı ile 29 ocakta yapılacak seçim öncesinde faaliyet gerçekleştirilemeyeceğini belirtti.

TSSF internet sitesinde yer alan haberde müsabakaların yapılamayacağı kesinleşti ancak 29 ocaktan sonra yapılması planlanan faaliyetlerin akıbeti ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Taslak faaliyet programında Sualtı camiasının sualtı hokeyi ve paletli yüzme branşları dışında başarılı olduğu branş olan sualtı ragbisinde önemli bir turnuva belirsizliğini koruyor.

Hem Norveç’te yapılacak olan Sualtı Ragbisi şampiyonasına katılımın sağlanıp sağlanmayacağı belirsizliğini korurken 4-6 Şubat 2022 tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştirilmesi planlanan U21 Türkiye Şampiyonası’nın yapılıp yapılamayacağı da merak konusu.

Sezon sonunda İzmir’de yapılacak olan Sualtı Ragbisi U21 Açık Avrupa Şampiyonasına katılacak olan sporcuların belirlenmesi için büyük önem arz eden turnuva teknik olarak seçimden sonra yapılacak ancak turnuvanın yapılabilmesi için talimatname ve başvuru koşullarının seçimden önce  deklare edilmesi gerekiyor.

Bu koşullarda federasyonun nasıl bir yol izleyeceği bilinmiyor.

 

 

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.