Sualtında İstifa Depremi

Yazar Tarih 8 Ekim 2023

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nda toplu istifa.

2023 yılında tüm branşlarda kesilen müsabaka sayısı ve uluslararası müsabakalara katılıma rağmen  en çok ulusal müsabaka düzenleyen ve uluslarası müsabakalara federasyon ortalamasının 3 katı sporcu göndererek tarihi başarılara imza atan paletli yüzme branşında tüm teknik kurul istifa etti

Federasyon seçimlerinin ardından göreve gelen teknik kurulun tüm üyelerinin istifa etmesinin ardından oluşturulan teknik kurulun yapılan organizasyonlarda yetersiz görülmesi üzerine oluşturulan 3.kurulunda istifa etmesi federasyonun paletli yüzme branşına bakış açısını gözler önüne serdi.

Merkez hakem kurul üyelerinin 2022 yılında istifa ederek göreve devam etmeyeceğini beyan etmesinin ardından bayrağı devralan mhk üyeleri uyumsuz çalışma,sonuç üretememek gibi görüş ayrılıkları sebebiyle istifa etti.

Federasyonun yıllar içerisinde yetiştirdiği uluslarası hakemlerin büyük çoğunluğunun yönetim anlayışı nedeniyle görev almadığı federasyonda aktif olarak uluslarası müsabakalarda görev almış kaç hakemin görev aldığı net olarak bilinmese de sayılarının her geçen gün azaldığı görülüyor.

2023 yılında göreve getirilen  ve seçim sonrası yaşanılan sorunları  düzeltmek adına getirildiği yönetim tarafından beyan edilen  paletli yüzme ve sualtı hokeyi koordinatörününde  federasyona gönderdiği e-postalarının büyük çoğunluğuna dönüş yapılmadığı,dönüş yapılanların ise sonuçlanmadığını yapılan teknik toplantılarda kulüplere aktarılarak istifa etti.

Federasyonun başarılı branşlarından olan sualtı hokeyinde seçim sonrası federasyon başkanı tarafından göreve getirilen teknik kurul başkanı ve milli takım antrenörünün aynı sebepleri göstererek sene başında istifa etmesi sorunların tek branşta olmladığını tüm camiaya gösterdi.

Yönetim kurulunun karar alma  ve denetleme vasfını yitirmesi,branşlarda yapılan yarış ve kamp eksiltme kararlarının ardından iki yönetim kurul üyeside istifa etti.

Yaşanılan bu durumun ne kadar sürdürüleceği merak konusu olurken,federasyon yönetiminin hiçbir konuda görüş beyan etmemesi,etkinlik takvimi dahil olmak üzere yeni sezon ile ilgili hiçbir bilgi vermemesi yönetimin istifa edip etmediği sorusunu gündeme getirdi.

Yaşanılan bu sorunların asıl muhataplarının hiçbir yarış ve organizasyona katılmamaları bu  federasyona hizmet etmiş tüm üyeleri üzerken önümüzdeki süreçte camianın tek umudu bu sorunlarının sebebi olarak gördükleri insanların istifa etmesi oldu.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.