Türkiye 2.kez Şampiyon

Yazar Tarih 22 Temmuz 2017

Sualtı Hokeyi U23 Erkek Milli Takımımız tarihte ilk defa U23 Kategorisinde üst üste 1.lik kürsüsüne çıkmayı başardı.Antrenörlüklerini Kadir Kırlıoğlu ve Murat Ö.Ölçmener’in yaptığı sualtı hokeyi milli takımımız 2015 yılında İspanya’da elde ettikleri 1.lik kürsüsünü rakiplerine bırakmadı.

12/22 Temmuz 2017 tarihleri arasında Avustralya’nın Hobart şehrinde düzenlenen U23 Dünya Şampiyonasında grubundan nağmalup çıkarak finallere kalan sualtı hokeyi milli takımımız final müsabakasında Fransa’dan yediği ve 3-1 kazandığımız final maçı dışında finallerde hiç gol yemeden 1.lik kürsüsüne çıktı.

Turnuvada gruplarda 9 finallerde ise 3 maç olmak üzere toplam 12 maç yapan sualtı millileri hiçbir maçı kaybetmedi.Toplamda 49 kere hakemlerin oyuncularımıza dakikalık cezalar vererek takımı eksik bırakmasına rağmen toplam 3 gol yiyen sualtı hokeyi milli takımı 40 gol attı.

Sina Demirtaşın 12 gol ile gol kralı olduğu turnuvada Türkler göz kamaştırdı. Tüm pozisyonlarda altın madalyayı ne kadar çok istedikleri hareketlerinden belli olan oyuncular spikerler tarafından özellikle vurgulandı. İngilizce,Fransızca ve İspanyolca yapılan maç yorumları ve anlatımlarında çılgın Türklerin taktikleri ve oyun tarzının çözülemediğinden bahsedildi.

2019 da U19 GİTMELİ

Türkiye içerisinde konuştuğumuz ve röportaj yaptığımız tüm antrenör ve idareciler bu başarının tesadüf olmadığını ve istikrarlı bir çalışmanın sonucu olduğunu vurguladı.Geçtiğimiz yıllarda yapılan U19 müsabakalarına katılan ve dereceye giren birçok sporcunun şu anki U23 ve A Milli takım oyuncusu olduğu bu nedenle alt yapı olarak görülen ve önem verilmesi gereken U19 liginin tekrar açılması gerektiği ve uluslararası müsabakalarda U19 Milli takımınında var olması durumunda bu başarının istikrarının daha uzun soluklu olacağı tüm antrenör ve idareciler tarafından vurgulandı.

Dünya Şampiyonlarımızı Kutlar

Pazar günü saat 12:30 da İstanbul Atatürk Havaalanı‘na inecek kafilemizi karşılamaya tüm sporseverleri bekleriz

2017 Dünya Şampiyonu Olan Milli Takım Kadromuz

1-COŞKUN YAĞIZ AYDIN                   DENİZ YILDIZLARI S.K KOCAELİ
2-MERT DOĞAN                                  DENİZ YILDIZLARI S.K. KOCAELİ
3-İSMAİL SARIKAYA                          DENİZ YILDIZLARI S.K. KOCAELİ
4-EFECAN AY                                       DENİZ YILDIZLARI S.K. KOCAELİ
5-SİNA DEMİRTAŞ                              DENİZ YILDIZLARI S.K. KOCAELİ
6-BEDİRHAN YILDIZ                           KOCAELİ GENÇLİK HİZ. VE S.K. KOCAELİ
7-İBRAHİM GENÇGİL                           ODTÜ SAS S.K ANKARA
8-MERT EROL                                        ODTÜ SAS S.K. ANKARA
9-ERKİN BULAK                                     ODTÜ SAS S.K ANKARA
10-MERTCAN ŞAPÇIOĞLU                   ODTÜ SAS.S.K ANKARA
11-ORKUN VURAL                                  ODTÜ SAS S.K. ANKARA
12-MUSTAFA GÜLŞEN                          OLİMPİK YÜZME S.K İSTANBUL

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.